Tinklaraštis

Sužinokite daugiau apie darbą Nyderlanduose ar Belgijoje.
praca za granicą | PrismaWorx

Ieškant darbo Olandijoje

Vis daugiau lenkų nusprendžia išvykti į užsienį darbo tikslais, o Olandija dažnai būna pasirinkimo kryptis. Šioje šalyje yra tikrai daug darbo pasiūlymų, ypač sezono metu. Mes lengvai galime įsidarbinti žemės ūkyje, gastronomijoje, viešbučių pramonėje ir turizme. Jei esame linkę įsidarbinti gamybos srityje, verta pasidomėti Olandijos darbo rinka. Pasiūlymų netrūksta, tačiau pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas. Deja, galima pataikyti ne pas visai sąžiningus darbdavius, todėl apsispręsti dėl pirmo geresnio pasiūlymo, kruopščiai nepatikrinus visų detalių, yra labai rizikinga idėja.

Darbas Olandijoje? Tikrai taip!

Vokietija ir Olandija yra šalys, kurias labai noriai lanko lenkai dėl didelio darbo pasiūlymų skaičiaus, ir įvairiose pareigose, dėl to kiekvienas pasirinks ką nors, kas atitiktų jo įgūdžius, lūkesčius ir galimybes. Didelis pasiūlymų pasirinkimas pirmiausia susijęs su sodininkystės, žemės ūkio ir gamybos pramone. Taip pat yra daug laisvų vietų logistikos ir maisto perdirbimo srityse. Netgi turint žemą išsilavinimą ir neturint patirties, galima tikėtis būti įdarbintam. Uždarbis nėra vidutinis, todėl pasiūlymai yra tokie populiarūs tarp lenkų, palyginti su tuo, kas mūsų šalyje siūloma žemiausia nacionaline forma.

Galima išvykti į darbą kelioms savaitėms ar mėnesiams arba nuspręsti likti ilgiau. Vietoje nėra jokių problemų bendravimo srityje, net jei nėra olandų kalbos žinių, nes jie kalba angliškai. Mažiau ambicingų žemės ūkio ar sodininkystės darbų atveju pakanka tik pagrindų, o kartais net anglų kalbos žinios nėra būtinas reikalavimas.

Darbas Olandijoje turi tą pranašumą, kad darbuotojui mokama savaitinė alga, o tai palengvina lėšų planavimą. Nereikia laukti viso mėnesio, kad pagaliau gautumėte uždirbtus pinigus. Darbuotojai taip pat gali tikėtis priedų prie atostogų, kurie mokami kiekvienam šioje šalyje dirbančiam asmeniui. Jei norime būti tikri dėl įdarbinimo teisėtumo ir saugumo, geriausias sprendimas yra įsidarbinti Olandijoje per tarpininkavimo ir įdarbinimo agentūrą. Apie tai byloja pagalba formaliais klausimais, išsamios informacijos apie darbo vietą ir pobūdį teikimas. Tas pats pasakytina ir apie apgyvendinimą bei priežiūrą vietoje. Agentūra taip pat pasirūpins išvykimu iš šalies į tikslinę vietą ir atgal į Lenkiją, t. y., transporto organizavimu. Taip pat galima pasinaudoti grupiniu medicininiu draudimu. Labai dažnai agentūra užtikrina priemonę nuvykti į darbą ir atgal.

Darbo pasiūlymai Olandijoje – kur jų ieškoti?

Šiuo metu ieškant darbo pasiūlymų Olandijoje nėra didelių problemų, nes jie yra viešai prieinami daugelyje interneto svetainių. Kitas klausimas bus, kas juos patalpino, ar jie susiję su legaliu darbu ir kokios jo sąlygos.

Geriausia susirasti darbą Olandijoje prieš atvykstant į šią šalį, kad viskas būtų suorganizuota iš anksto (jei nenorite be reikalo patirti stresą ir pakliūti į nemalonią situaciją).

Būnant ten vietoje sumažės galimų problemų rizika. Kitas klausimas bus tas, kad būtų ieškomas darbas tik pagal darbo sutartį. Olandijos darbdaviai labai dažnai internete skelbia darbo pasiūlymus, dėl ko jie gali pasiekti plačią gavėjų auditoriją, potencialius kandidatus į konkrečias pareigas.

Patikrintas darbas Olandijoje

Pirmas žingsnis turėtų būti apsilankymas oficialiose darbo ieškančių asmenų svetainėse Olandijoje. Šiuo metu internete galite rasti daug svetainių su darbo pasiūlymais Olandijoje, tačiau svarbiausia patikrinti darbo pasiūlymo patikimumą. Jei jį skelbia įdarbinimo agentūra, jos KRAZ numerį reikia patikrinti Nacionaliniame įdarbinimo agentūrų registre. Kad būtų patogiau, kalbant apie lenkiškus skelbimų portalus, verta atkreipti dėmesį ir į kitus portalus:

  • jobs.pl
  • olx.pl
  • infopraca.pl
  • niedziela.nl